PROFIL PRACOWNIKA: Monika Jarosiewicz
dr Monika Jarosiewicz
PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE
CZYM SIĘ ZAJMUJĘ
- Prowadzenie zajęć dydaktycznych na kierunkach studiów: Biologia (I i II stopnia), Mikrobiologia (I stopnia).
- Realizacja badań naukowych z zakresu toksyczności ksenobiotyków środowiskowych.
- Przygotowanie i publikacja prac przeglądowych oraz oryginalnych.
BIOGRAM
- Z Uniwersytetem Łódzkim związana jestem od roku 2010, kiedy rozpoczęłam naukę na studiach I stopnia na kierunku biotechnologia. Pracę magisterską pt. „Oddziaływania wybranych bisfenoli na zmiany apoptotyczne w erytrocytach człowieka” wykonałam w Katedrze Biofizyki Skażeń Środowiska pod opieką prof. dr hab. Jaromira Michałowicza oraz w 2015 roku uzyskałam tytuł magistra. W tym samym roku rozpoczęłam Stacjonarne Studia Doktoranckie, a pracę doktorską pt. „Wpływ związków bromofenolowych ograniczających palność materiałów organicznych na erytrocyty człowieka” wykonałam w Katedrze Biofizyki Skażeń Środowiska pod kierunkiem prof. dr hab. Bożeny Bukowskiej.
- Od 1 listopada 2019 roku jestem zatrudniona na stanowisku adiunkta na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska w Katedrze Cytobiochemii.
- Mój dorobek naukowy obejmuje 11 publikacji w czasopismach z listy JCR, w tym jednej pracy przeglądowej oraz 10 prac doświadczalnych o sumarycznym współczynniku IF = 38,8.
ZAINTERESOWANIA
Toksykologia środowiskowa
OSIĄGNIECIA
- Nagroda zespołowa Rektora UŁ drugiego stopnia za cykl 18 publikacji pt. "Komórki krwi człowieka i ich wykorzystanie w badaniach in vitro do oceny mechanizmów działania wybranych ksenobiotyków", 2020r.
- Nagroda Marszałka WojewództwaŁódzkiego w XXI edycji Konkursu na najlepsze rozprawy i prace tematyczniezwiązane z województwem łódzkim za pracę doktorską pt. „Wpływ związkówbromofenolowych ograniczających palność materiałów organicznych na erytrocytyczłowieka”, 2020r.
- Kierownikw projekcie „Struktura i funkcja błony erytrocytów człowieka narażonych nawybrane bromoorganiczne związki uniepalniające (in vitro)”(2017/27/N/NZ7/00548), projekt finansowany z Narodowego Centrum Nauki,(PRELUDIUM), 2018-2019 r.
- Wyróżnienie Rektora UŁ za wkład w powstanie cyklu publikacji dotyczących cytotoksyczności, stresu oksydacyjnego, uszkodzeń struktury DNA i zmian epigenetycznych oraz regulacji szlaków sygnałowych w prawidłowym materiale biologicznym i narażonym na ksenobiotyki środowiskowe i potencjalne chemioterapeutyki. Cykl publikacji wchodził w skład nagrody II stopnia Rektora UŁ dla pracowników KBSŚ, 2018r.
- Wyróżnienie Universitas Lodziensis Alumno Laude Dignissimo za działalność doktorancką na rzecz i dla dobra Uniwersytetu Łódzkiego
- Otrzymanie finansowania wyjazdu zagranicznego w konkursie w ramach projektu PROM (2018r.) finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.
KONTAKT I DYŻURY
WBiOŚ, bud. D, pok. Bch16: 42-635-44-89
Pomorska 141/143 pokój: D/BCh 16 90-236 Łódź
środa: 09:30-11:30