PROFIL PRACOWNIKA: Małgorzata Frydrych
PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE
CZYM SIĘ ZAJMUJĘ
Prodziekan do spraw studenckich Wydziału Nauk Geograficznych działa jako łącznik między studentami a władzami uczelni, pomagając zarówno w rozwiązywaniu bieżących problemów, jak i wspierając ich rozwój akademicki oraz osobisty.
Jego główne obowiązki obejmują:
-
Nadzór nad procesem dydaktycznym:
- Koordynowanie organizacji studiów, w tym harmonogramów zajęć, egzaminów i zaliczeń.
- Zapewnienie prawidłowego przebiegu sesji egzaminacyjnych.
-
Wsparcie studentów:
- Pomoc w rozwiązywaniu problemów indywidualnych studentów związanych z procesem studiowania (np. trudności z zaliczeniami, zmianą kierunku studiów, urlopami dziekańskimi).
- Odpowiadanie na prośby o przeniesienie między kierunkami studiów, zgodę na różne formy indywidualizacji toku studiów itp.
- Konsultacje dotyczące spraw socjalnych i stypendialnych.
-
Kwestie dyscyplinarne:
- Rozpatrywanie skarg i zażaleń składanych przez studentów, a także wniosków o odwołania od decyzji związanych z przebiegiem studiów.
-
Komunikacja między studentami a władzami uczelni:
- Utrzymywanie stałego kontaktu z przedstawicielami samorządu studenckiego oraz innymi organizacjami studenckimi.
- Przedstawianie postulatów studentów na spotkaniach z władzami uczelni.
-
Organizacja wydarzeń studenckich:
- Wspieranie organizacji wydarzeń kulturalnych, naukowych, sportowych i integracyjnych na uczelni.
- Inicjowanie działań wspierających rozwój kół naukowych, organizacji studenckich oraz innych form aktywności akademickiej.
- Prowadzę zajęcia dydaktyczne na kierunkach geografia, geomonitoring, geoinformacja, turystyka i rekreacja oraz ochrona środowiska.
- W badaniach naukowych zajmuję się geomorfologią glacjalną, sedymentologią oraz geologią czwartorzędu.
- Obecnie prowadzę badania nad morfologiczną i sedymentologiczną charakterystyką ozów w Polsce i na świecie oraz dokumentuję ślady dawnych powodzi lodowcowych na obszarze staroglacjalnym Polski.
- Kieruję projektem naukowym „Jakie są przyczyny morfologicznego i sedymentologicznego zróżnicowania ozów? Badania na przykładzie Polski i Finlandii”.
- Pełnię funkcję sekretarza w Stowarzyszeniu Geomorfologów Polskich
- Pełnię funkcję wiceprezydenta w INQUA Peribaltic Working Group
BIOGRAM
Jestem absolwentką kierunku geografia i specjalności geoekologia z ekofizjografią na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. W 2020 roku obroniłam pracę doktorską w dyscyplinie nauk o Ziemi i środowisku. Od 2017 roku jestem zatrudniona na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ na stanowisku badawczo-dydaktycznym i należę do zespołu Katedry Geografii Fizycznej.
ZAINTERESOWANIA
Moje zainteresowania badawcze obejmują geomorfologię (głównie geomorfologię glacjalną), sedymentologię oraz geologię czwartorzędu. Obecnie prowadzę badania nad ozami oraz śladami dawnych powodzi lodowcowych. Moje badania skupiają się na obszarze Polski jednak interesują mnie również współczesne strefy marginalne lodowców.
OSIĄGNIECIA
- W latach 2015-2020 prowadziłam badania nad ozami na obszarze staroglacjalnym Polski, których wynikiem była obroniona praca doktorska pt. „Kształtowanie wybranych ozów i form pokrewnych obszaru staroglacjalnego Niżu Polskiego w świetle badań geomorfologicznych i sedymentologicznych”.
- W latach 2019-2022 byłam kierownikiem projektu finansowanego przez NCN pt. „Nowe podejście do analizy uziarnienia osadów gruboziarnistych”, którego celem było opracowanie nowej metody analizy uziarnienia będącej jedną z najważniejszych metod wykorzystywanych w badaniach sedymentologicznych.
- W latach 2023-2025 kieruję projektem IDUB „Jakie są przyczyny morfologicznego i sedymentologicznego zróżnicowania ozów? Badania na przykładzie Polski i Finlandii” we współpracy z Uniwersytetem w Turku i Politechniką Warszawską.
KONTAKT I DYŻURY
Narutowicza 88 pokój: 11N 90-139 Łódź
poniedziałek: 11:00-13:00
środa: 11:00-13:00
tel: 42-665-59-33
Narutowicza 88 pokój: 140 90-139 Łódź