Jednym z organizatorów Kongresu jest Ada Florentyna Pawlak, antropolożka zajmująca się transhumanizmem, związana z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ.
Program wydarzenia łączy w swojej unikalnej formule inkluzywność różnych przekonań i dyscyplin naukowych. Podczas wykładów, paneli dyskusyjnych oraz rozmów poruszony zostanie szeroki zakres tematów odnoszących się do rozwoju naukowo-technicznego, jego odbioru przez społeczeństwo, a także odzwierciedlenia w kulturze popularnej.
Program Kongresu (sobota,10 września - Blok Nauki)
Program Kongresu (niedziela, 11 września - Blok Kultury)
Wśród gości tegorocznej edycji wydarzenia znaleźli się naukowcy zajmujący się transhumanizmem, neurobiologią i biotechnologią, informatycy, wydawcy, pisarze, dziennikarze, artyści wizualni, popularyzatorzy fantastyki, twórcy i pasjonaci gier komputerowych, a także przedstawiciele Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskiej Agencji Kosmicznej. Podczas wykładów i paneli dyskusyjnych poruszą oni cały wachlarz tematów dotyczących rozwoju naukowo-technicznego, jego odbioru przez społeczeństwo i odzwierciedlenia w kulturze popularnej.
Wystąpienia i dyskusje odbywać się będą w podziale na Blok Kultury i Blok Nauki, na które złożą się poszczególne Klastry Tematyczne. W programie konferencji szczególne miejsce przewidziano dla odniesień do twórczości science fiction jako gatunku o szczególnym potencjale dla rozważań futurologicznych.
Pełna lista zaproszonych gości.
Kongres Futurologiczny organizuje Polska Fundacja Fantastyki Naukowej we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz Wydawnictwem IX.
Materiały: Organizatorzy
Redakcja: Centrum Promocji UŁ , fotografia: Bartosz Kałużny (UŁ)