Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie wydarzenia, na której sukcesywnie pojawiają się warsztaty i inne sesje na które można się zapisać. W programie znajdziemy panele dyskusyjne, warsztaty i pokazy, poświęcone problematyce, takiej, jak, m.in.:
- woda dla klimatu,
- miasta przyjazne ludziom,
- zrównoważona konsumpcja,
- zwrównoważona logistyka,
- anomalie spowodowane zmianami klimatu.
Na stronie wydarzenia znajdziemy również listę abstraktów zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej konferencji.
Za merytoryczną stronę Konferencji odpowiadają naukowcy i studenci Uniwersytetu Łódzkiego, z takich jednostek, jak, m.in.: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Wydział Zarządzania, w tym kilka kół naukowych, jak np.: Studenckie Koło Naukowe Login, Studenckie Koło Naukowe Ekohydrologii UŁ, Studenckie Koło Naukowe SPATIUM.
12.10. z sukcesem odbyło się prewydarzenie - Warsztaty Terenowe „Jak wiele mogą zdziałać młodzi ludzie?" przygotowane przez SKN SPATIUM z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ
Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami do udziału w Konferencji
Szczegóły znajduję się na stronie EC1
W Apelu Klimatycznym Naukowców koordynowanym przez WWF Polska czytamy:
Słuchanie głosu nauki jest naszą jedyną szansą na dalszą - jakże piękną! - podróż przez Kosmos na statku kosmicznym Ziemia. Jednak gdy klimat zbytnio się zmieni (sorry…), statek będzie mknął nadal, już bez nas jako pasażerów. Nie mamy drugiej planety - musimy uratować tę jedyną.
W czasie konferencji trwać będzie szczyt klimatyczny COP27, nie zabraknie więc też bieżących komentarzy do dyskusji i decyzji podejmowanych na tym forum.
Konferencja „Młodzi o klimacie 2022” została objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej oraz patronatem Fundacji WWF Polska.
Materiał źrółowy: EC1; redakcja: Centrum Promocji UŁ