Wydarzenie zaplanowano w formie pikniku rodzinnego skierowanego do wszystkich członków społeczności akademickiej, tj. pracowników naukowych, administracyjnych, studentów oraz dzieci pracowników UŁ. Maksymalna liczba wszystkich osób, które mogą wziąć udział w zawodach wynosi 300 - w tym 250 osób dorosłych i 50 dzieci. Dla pracowników i studentów UŁ przewidziano bieg główny na dystansie 5 km, dla dzieci pracowników UŁ – bieg na dystansie ok. 1 km.
W ramach organizacji zawodów oferujemy:
- Atrakcyjny pakiet startowy zawierający okolicznościową koszulkę biegową i medal dla każdego uczestnika
- Puchary za trzy pierwsze miejsca w kategorii open, studentów i pracowników w podziale na płeć
- Profesjonalny pomiar czasu na oznakowanej trasie
- Loterię fantową i inne atrakcje dla dzieci
- Catering
Program zawodów
9.00-11.00 Wydawanie pakietów startowych
11.15-11.30 Uroczyste Otwarcie Imprezy
11.45 Bieg dzieci
12.00 Bieg Główny z okazji 75-lecia UŁ na dystansie 5 km
13.00 Dekoracje zwycięzców/ Piknik z muzyką, poczęstunkiem i innymi atrakcjami
15.00 Zakończenie imprezy
Serdecznie zapraszamy do udziału oraz do zapoznania się z regulaminem biegu.
Zapisy
Osoby, które nie posiadają jeszcze konta na stronie www.zapisy.inessport.pl muszą najpierw dokonać Rejestracji na ww. stronie, następnie zalogować się na utworzone konto i wypełnić formularz.
Rodzic zgłaszający dziecko do biegu musi posiadać konto na stronie www.zapisy.inessport.pl oraz w zakładce „moje konto” dodać dane dziecka (dzieci), które będzie zgłaszał do biegu.
Przypominamy także o odbywających się cotygodniowych treningach biegowych dla pracowników UŁ prowadzonych przez dr. Piotra Kędzię z Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ. To doskonała okazja, aby przygotować się do zawodów pod okiem profesjonalnego trenera, olimpijczyka z Pekinu i Aten. Treningi odbywają się w czwartki o godz. 17:30 w Parku 3 Maja lub na Zdrowiu - szczegóły dotyczące miejsca przekazywane są za pośrednictwem grupy FB Biegacze UŁ.
Zarówno treningi biegowe jak i Jubileuszowy Bieg na 75-lecie Uniwersytetu Łódzkiego realizowane są w ramach projektu pt. „Uwolnij Energię!” finansowanego z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.