Program kierunku zakłada 280 godzin zajęć rozłożonych na dwa semestry. W planie dominować będą przedmioty o charakterze warsztatowym - wszystko po to, by wyposażyć studentów w kompetencje potrzebne do bezpośredniej pracy z pacjentami.
- Słuchacze w toku studiów poszerzą swoją wiedzę między innymi z zakresu anatomii i fizjologii narządu głosu, farmakologii i farmakoterapii czy psychologii - mówi prof. Renata Marciniak-Firadza, kierownik studiów. - Zapoznają się także z różnymi metodami rehabilitacji zaburzeń głosu, między innymi z metodą logopedii artystycznej, metodą akcentów czy z muzykoterapią.
Plan zajęć uwzględnia również 40 godzin praktyk obowiązkowych do zrealizowania w drugim semestrze.
- Środowisko otolaryngologów i foniatrów podkreśla, że lawinowo rośnie liczba zaburzeń głosu o podłożu czynnościowym - twierdzi prof. Renata Marciniak-Firadza. - Pokazuje to, że na rynku pracy istnieje potrzeba kształcenia specjalistów w zakresie rehabilitacji zaburzeń głosu.
Absolwenci studiów podyplomowych będą mogli znaleźć zatrudnienie w placówkach oświatowych (szkoły, poradnie psychologiczno-pedagogiczne), medycznych (szpitale, poradnie zdrowia, sanatoria), miejscach zatrudniających osoby pracujące głosem (radio, telewizja, teatr), a także w prywatnych gabinetach terapeutycznych.
Rekrutacja na kierunek rehabilitacja zaburzeń głosu trwa od 1 lutego do 20 marca. Wymagania dla kandydatów dostępne są na stronie bit.ly/rehabilitacjaglosu.
Tekst źródłowy: Wydział Filologiczny UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ