Konferencja „Regeneracja lasu po wiatrołomie w Puszczy Piskiej”

W dniu 07 grudnia 2022r. w Instytucie Badań Leśnictwa w Sękocinie Startym odbyła się pierwsza zorganizowana w ramach projektu badawczego pt. „Przyrodniczo-ekonomiczny monitoring naturalnej i sztucznej regeneracji lasu w Nadleśnictwie Pisz po huraganie w 2002 r. etap III". Którego celem było przedstawienie wyników wieloletnich badań prowadzonych na terenie Puszczy Piskiej. Na konferencji nie zabrakło naukowców, pracowników leśnictwa i członków Studenckiego Koła Naukowego Leśników.

Na zdjęciu członkowie Studenckiego Koła Naukowego Leśników z dyrektorem Instytutu Badań Leśnictwa prof. dr hab. Jackiem Hilszczańskim

Obiektem badań jest las ochronny „Szast” utworzony po wiatrołomie w 2002r. na terenie Puszczy Piskiej celem obserwacji procesów naturalnej regeneracji lasu, gdzie obszar został wyłączony spod gospodarki leśnej i  nie prowadzi się tam żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Studenci wysłuchali 10 referatów z różnych dziedzin leśnictwa i poznali jak na poszczególnym etapie zmienia się bioróżnorodność środowiska. Las ochronny „szast” to niesamowity poligon do badań dla naukowców, dzięki któremu pracownicy leśnictwa mogą przybliżyć się  do terminu naturalnej regeneracji lasu.

 

Data i godziny wydarzenia: 07 grudnia 2022 (środa) All day

"monthViewContentUid" constant not set