Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ wraz z działającą przy nim Radą Biznesu serdecznie zaprasza wszystkich studentów i pracowników Wydziału do wzięcia udziału w debacie pt. "Sztuczna inteligencja na rynku pracy - szansa czy zagrożenie?", która odbędzie się 14 marca w godz. 13:00-15:00 w auli C101. Podejmujemy temat, który jest niesamowicie aktualny i ciekawy z punktu widzenia zarówno pracodawców, jak i pracowników, a także młodych ludzi, którzy dopiero szykują się do wejścia na rynek pracy. Uczestnicy debaty będą starali się odpowiedzieć na szereg interesujących pytań, m.in.:
- W jaki sposób firmy już teraz wykorzystują sztuczną inteligencję?
- Jakie szanse i zagrożenia dostrzega się w związku z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w rozmaitych działach firmy, czy też na stanowiskach niższego lub wyższego rzędu?
- Jak zmieniły się wzajemne oczekiwania pracowników i pracodawców pod wpływem rozwoju SI?
- Jakie kompetencje powinien rozwijać pracownik lub kandydat na rynku pracy w dobie rozwoju SI?
- Czy sztuczna inteligencja przyczyni się do rozwoju czy raczej do ograniczenia kreatywności pracowników i pracodawców?
- Czy w związku z wykorzystaniem SI, w firmach planowane są nowego rodzaju stanowiska? Czy powstaną nowe zawody?
Dodatkowe pytania z widowni są mile widziane – włącz się do dyskusji!
Wstęp otwarty, ale będziemy wdzięczni za wcześniejsze zarejestrowanie się poprzez formularz online, co pozwoli nam oszacować liczbę uczestników :)
Moderatorami debaty będą:
-
Marta Jabłońska, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ, adiunkt w Katedrze Informatyki Ekonomicznej i Medycznej oraz
-
Łukasz Koprowski, PwC, Dyrektor, Przewodniczący Rady Biznesu działającej przy Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.
W roli Panelistów wystąpią następujący przedstawiciele firm:
- Grzegorz Chmielecki, IT Manager, Geis PL,
- Sebastian Górecki, Główny Specjalista ds. Cyfryzacji, Kierownik Sekcji Centrum Cyfryzacji Technologii i Rozwiązań Prototypowych, Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny,
- Michał Krauze, Europe – Head of Digital Delivery & Quality, Infosys BPO Poland,
- Agnieszka Nalewajko, Assurance Innovation Leader, EY Partner, Ernst & Young Audyt Polska,
- Natalia Odrobińska, Senior Specialist – Talent & Learning, ING Bank Śląski,
- Justyna Szumińska, HR Partner, Takeda SCE,
- Joanna Tomczyk, Central Europe BID Manager, GXO.
Program debaty:
-
Dyskusja Panelistów,
-
Q&A – seria pytań od studentów,
-
Szybka ankieta "na żywo" wśród studentów - uczestników debaty,
-
Omówienie wyników ww. ankiety przez Panelistów,
-
Podsumowanie debaty.
BIO Moderatorów i Panelistów:
Grzegorz Chmielecki, IT Manager, Geis PL
Skuteczny i ambitny menedżer, z bogatym i wszechstronnym doświadczeniem w zarządzaniu obszarem IT. Posiada mierzalne osiągnięcia we wdrażaniu systemów, obniżaniu kosztów, optymalizacji i cyfryzacji procesów oraz zarządzaniu ryzykiem i bezpieczeństwem IT. Ma także doświadczenie w budowaniu i motywowaniu zespołów. Zwolennik optymalizacji, automatyzacji i robotyzacji. Nowoczesne rozwiązania IT w tym AI, ML są szansą na dynamiczny rozwój organizacji, oraz wspiera procesy rozwoju pracowników.
Sebastian Górecki, Główny Specjalista ds. Cyfryzacji, Kierownik Sekcji Centrum Cyfryzacji Technologii i Rozwiązań Prototypowych, Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny
Sebastian to inżynier elektroniki i telekomunikacji oraz magister informatyki Politechniki Łódzkiej. Absolwent MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Lider sekcji Mechatroniki, Informatyki i Robotyki w Łukasiewicz-ŁIT. Doktorant automatyki, elektroniki i inżynierii elektrycznej. Specjalizuje się w technologiach internetowych takich jak PHP, HTML i JavaScript oraz w projektach łączących zaawansowaną technologię z ochroną środowiska, w tym "Intelligent Hive". Łączy głęboką wiedzę techniczną z umiejętnościami biznesowymi. Posiada doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych, współpracy z przemysłem oraz mentoringu młodych talentów. Autor i współautor wystąpień na konferencjach technologicznych oraz kierownik/główny wykonawca innowacyjnych projektów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.
Marta Jabłońska, adiunkt w Katedrze Informatyki Ekonomicznej i Medycznej, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ
Marta jest adiunktem na Uniwersytecie Łódzkim, na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Pracuje w Katedrze Informatyki Ekonomicznej i Medycznej, gdzie prowadzi działalność dydaktyczną z obszaru społecznych i biznesowych uwarunkowań wdrażania sztucznej inteligencji oraz z cyberpsychologii. Dr Marta Jabłońska specjalizuje się w socjologii, cyberpsychologii, religii cyfrowej i sztucznej inteligencji.
Łukasz Koprowski, Dyrektor, PwC
Łukasz od 2000 r. związany jest z firmą doradczą PwC. W lata 2010-2012 pracował na stanowisku Głównego Księgowego i następnie Dyrektora Finansowego w jednej z kluczowych spółek należących do Grupy Kapitałowej mBanku. Od 2012 r. zarządza Biurem PwC w Łodzi. Od 2012 roku aktywnie działa w Radzie Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Od roku akademickiego 2020/2021 jest jej Przewodniczącym. Jest ekspertem w zakresie badania sprawozdań finansowych jednostkowych i skonsolidowanych, sporządzonych wg. polskich i zagranicznych przepisów, dot. spółek polskich jak również niemieckich (dwa lata pracował w PwC w Hanowerze). Ma uprawnienia polskiego biegłego rewidenta (PIBR), kwalifikacje brytyjskiego i irlandzkiego biegłego rewidenta (ACCA) oraz certyfikat Audytora Wewnętrznego - Certified Internal Auditor (CIA). Łukasz Koprowski ukończył studia na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne ze specjalizacją Finanse Międzynarodowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu. Prywatnie jest pasjonatem biegania, a jego największym marzeniem jest przebiegnięcie 6 największych Maratonów Świata.
Michał Krauze, Europe – Head of Digital Delivery & Quality, Infosys BPO Poland
Michał ma blisko 20 lat doświadczenia zawodowego związanego z automatyzacją, transformacją i ciągłym doskonaleniem procesów biznesowych. Michał jest absolwentem kierunku Informatyka i Ekonometria EKSOC i w obecnej roli odpowiada za cyfrową transformację procesów oraz jakość świadczonych usług dla klientów zlokalizowanych w Europie. Współpraca, kreatywność i wspólne cele to dla Michała kluczowe czynniki sukcesu i rozwoju.
Agnieszka Nalewajko, Assurance Innovation Leader, EY Partner, Ernst & Young Audyt Polska
Partnerka w dziale Audytu EY Polska, Liderka Innowacji EY Assurance w Polsce. Zawodowo związana z firmą EY Polska od 1998 roku. Jest Biegłą Rewidentką odpowiadającą za świadczenie usług dla podmiotów działających w branży Consumer Products, Technology, Healthcare. Od wielu lat specjalizuje się w obsłudze podmiotów posiadających SSC/GBS/BPO. Zdobyła doświadczenie w tym zakresie dzięki stworzeniu i prowadzeniu zespołu EY Center of Excellence w Łodzi w 2013 roku. Agnieszka jako Liderka Innowacji aktywizuje pracowników EY do innowacyjnego myślenia, realizowania pomysłów na transformowanie usług świadczonych przez EY, jak również nadzoruje proces inwestycyjny związany z automatyzacją, wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz nowoczesnych technologii w Audycie i innych usługach atestacyjnych. Jest od wielu lat członkinią Rady Biznesowej Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego aktywnie wspierając rozwój studentów m.in. poprzez projekt Mapa biznesowa Łodzi, którego jest pomysłodawczynią. Ma na swoim koncie publikacje i wystąpienia w konferencjach. Pasjonuje się kulturą i sztuką, angażuje się w działalność pro-bono.
Natalia Odrobińska, Senior Specialist – Talent & Learning, ING Bank Śląski
Trenerka biznesu, promotorka nowych technologii i ekspertka w zakresie umiejętności przyszłości. Od 2017 prowadzi w ING projekty obejmujące rozwój pracowników, technologie, komunikację, analitykę danych. Projektuje programy edukacyjne, wdraża nowoczesne platformy rozwojowe, pisze teksty o digitalu i trendach m.in. na rynku pracy.
Justyna Szumińska, HR Partner, Takeda SCE
Justyna, jako HR Parter w Takeda, wspiera zespoły oraz liderów w przyciąganiu i rozwijaniu talentów w organizacji, budowaniu kultury organizacyjnej oraz efektywności zespołów. Absolwentka SGH oraz Politechniki Łódzkiej.
Joanna Tomczyk, Central Europe BID Manager, GXO
Joanna posiada bogate międzynarodowe doświadczenie w zakresie analityki i zarządzania przetargami, zdobyte zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Od 12 lat związana z obszarem TSL, wcześniej pracowała dla takich firm jak Dachser i Yusen Logistics oraz dla globalnego gracza z branży retail, gdzie zajmowała się m.in. raportowaniem ESG. Mówi po angielsku, niemiecku i francusku. Na obecnym stanowisku odpowiedzialna jest za tworzenie i koordynację ofert dla strategicznych klientów w Polsce, Czechach i Rumunii. Absolwentka UŁ wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego oraz studiów Podyplomowych w Wyższej Szkole Logistyki.
- Wydarzenie bierze udział w akcji Legitymacja Wzorowego Studenta.
Redakcja: mgr Katarzyna Skierniewska, Centrum Szkoleń i Praktyk Zawodowych, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ